Avdelinger > FOTBALL > Orkdalscup 2025 > Miniputtenes dag på den fineste dagen i august
Miniputtenes dag på den fineste dagen i august
27.08.2017

Lørdag spilte ca 20 lag i alderen 11-12 år fotballturnering på Orkdalsbanken stadion. Det var første gang Orkdal IL utvidet Miniputtenes dag til også å gjelde 11- og 12-åringene. Søndag ble den tradisjonelle miniputtdagen arrangert på Fannrem. I overkant av 50 lag deltok på årets utgave av Miniputtenes dag, og spillere og publikum kunne ikke bedt om en bedre ramme den siste søndagen i august. Sola skinte fra skyfri himmel, og både store og små så ut til å kose seg på Orkdalsbanken stadion.
Bilder fra Miniputtenes dag 2017 på Orkdalsbanken stadion ser du i vårt fotoalbum.
(Foto Anne Ragnhild Rønaasen)
De aller yngste spilte 3er-fotball i små ballbinger.
Denne formen for fotball har kommet inn i barnefotballen de siste årene, og målet er at alle barna skal bli mer involvert i spillet.
Opp til 10 år spilles det med fem spillere på hvert lag. Her har Orkdal IL corner i en av sine kamper mot Orkanger. Inne i feltet er det trangt om plassen foran keeperen som ser ut til å ha god kontroll:)
Det var mye folk og god stemning under Miniputtenes dag. Det var spennende for barna som spilte; og kanskje like spennende for de mange klubbdommerne som uka før Miniputtenes dag deltok på dommerkurs. Prinsippet om at dommeren dømmer er viktig å ha med seg i barnefotballen, kanskje like viktig for alle voksne som ser på kampene.
54 lag i alderen 6-10 år deltok under søndagens Miniputtdag. Vi håper det ble en fin fotballdag for alle.
Orkdal Idrettslag takker for oppslutningen om årets Barnefotballdager. Vi ønsker velkommen tilbake i 2018. I mens ruller barnefotballen videre utover høsten på Orkdalsbanken stadion og på alle andre fotballarenaer i Orkdalen og i vårt nærområde!
Allerede 15.-17. september er det Orkdal Sparebank Cup i Idrettsparken. Vi ønsker Orkanger IF lykke til med arrangementet! Les om Orkdal Sparebank Cup her.
Ha en fin fotballhøst!
Relaterte saker:

Orkdalscupen 2024 avlyst
Orkdalscupen 2024 skulle vært arrangert helgen 23.-25. august.Orkdalscup 2020 AVLYST
På grunn av smittesituasjonen i forbindelse med Korona er Orkdalscup...
62 lag deltok under Orkdalscup 2019
Orkdalscup 2019 ble avsluttet søndag med kamper for flere klasser...
Glade barn under lørdagens Orkdalscup
Orkdalscup 2019 ble innledet med barnefotballkamper på Orkla Sparebank stadion lørdag.God stemning på Orkdalscup 2018
I helga ble Orkdalscupen 2018 arrangert på Orkla Sparebank stadion.
60 lag klare for Orkdalscup
Lørdag - søndag 25.-26.august ønsker Orkdal Idrettslag velkommen til Orkdalscup...11- og 12 åringene innledet Barnefotballens dager
73 lag i aldersgruppen 6-12 år deltar i helga under...