Avdelinger > SKI > ALPIN > Nybegynnerkurs i barneskitrekket
Nybegynnerkurs i barneskitrekket
23.01.2022

Januar har bydd på varierende vær i Trøndelag. Likevel er det skiforhold i Knyken skisenter, og aktivitet både i alpinanlegget og barneskitrekket.
Barneskitrekket er en populært tilbud i Knyken skisenter, og en fin plass å starte for alle som ønsker å lære seg og kjøre alpint. Det tilbys nå nybegynnerkurs i alpint i barneskitrekket. Kurset foregår tirsdager og torsdager fra klokka 17.00-18.00. Einar Kristian Dahl har tatt initiativ for å dra i gang et alpintilbud i Knyken. Gjennom kurset vil barn lettere kunne ta steget fra barneskitrekket til alpinbakken, og de vil kunne få interesse for alpint som sport.
Velkommen til alpinkurs for nybegynnere i Knyken skisenter!
Relaterte saker:
En god alpinsesong i Knyken er over
Alpinanlegget og barneskitrekket i Knyken skisenter har med unntak av...
Alpingruppa mobiliserer for lengre sesong
Alpinanlegget i Knyken skisenter drives utelukkende av frivillig arbeid.
Knyken i vinterferien
Uke 8 er vinterferie og Knyken skisenter holder åpent hele...Alpinanlegget åpnet på en flott vinterdag
Knyken skisenter åpnet alpinanlegget for sesongen lørdag 7. januar.
Åpning av alpinanlegget i Knyken
Alpinanlegget i Knyken skisenter åpner lørdag 7. januar med åpningstid 11.00-17.00.Mange venter på alpinåpning i Knyken!
Mange ivrige alpinister venter spent på når alpinanlegget i Knyken...Stenger alpinanlegget for sesongen
Vi har hatt en fin vinter i Knyken skisenter, med...
Åpent alpinanlegg og barneskitrekk
Det er flott skiføre i Knyken skisenter! Det betyr at...