Knyken Skisenter > KNYKEN > K20 ferdig til hoppskole og Sommerleker
K20 ferdig til hoppskole og Sommerleker
30.07.2013
Over helga arrangerer Trønderhopp med Roar Ljøkelsøy og Morten Solem i spissen hoppskole i Knyken skisenter. 9. august starter Sommerlekene. Dette betyr at K20-bakken i Knyken skal være ferdig i løpet av denne uka. Det jobbes nå på spreng med den nest minste bakken i det nye flotte anlegget.
Dugnadsgjengen jobber for å klargjøre hoppanlegget til neste ukes aktiviteter. Etter tirsdagens dugnad er vi kommet forbi K-punktet i K20 med plast på vei mot toppen av bakken. Nede på hoppflata er kunstgresset ferdig i hele anlegget. Et annet dugnadslag holder på med klargjøring av vanningsanlegg til alle fem bakkene.
Vanningen i porselenssporene er i orden. Det flotte dommertårnet ruver i anlegget og nå er til og med det norske flagget på plass på balkongene:)
Arbeidet fortsetter utover uka. På torsdag kommer Trønderhopp for å trene i Knyken. Trønderhopp er også ivrige på å bidra med plastlegging slik at K20 blir ferdig. Bakken skal brukes under hoppskolen og alle bakkene vil være ferdige til Sommerlekene:)
Relaterte saker:
20.09.2026
Spleis for ny tråkkemaskin
Knyken Skisenter blir av NSF omtalt som Norges beste helårs...
16.06.2026
Sparebankstiftelsen SMN støtter arbeidet med Perstu
Det siste året har det blitt gjort et stort arbeid...
16.06.2026
Arbeid med asfalt ferdig i Knyken
Arbeidet med standplassen og asfalten i Knyken skisenter nærmer seg fullført.
27.05.2026
Arbeid med asfalt på standplassen i Knyken
Siden Knyken skisenter ble bygd ut i 2012 har det...
20.05.2026
Nye "Hotel Cæsar" tar form
I Knyken skisenter har det over mange år blitt stadig...
08.04.2026
Russen bidrar til kioskdrift i Knyken skisenter
I Knyken skisenter er det stor aktivitet gjennom hele året.
01.04.2026
Innendørs alpinbakke en aprilspøk - jobber videre med snøproduksjon
Denne artikkelen om innendørs alpinbakke i Knyken ble lagt ut 1.
04.03.2026

