Knyken Skisenter > KNYKEN > Travel høst i Knyken skisenter
Travel høst i Knyken skisenter
01.08.2015
Sommerferien er over, og vi står foran en travel sensommer og høst i Knyken skisenter. Hver uke er det grupper som besøker skisenteret for omvisning og sosiale aktiviteter. Det foregår treninger og samlinger for langrenn, skiskyting og hopp. I tillegg skal det være flere store arrangement i anlegget.
Trønderhopp gjentar suksessen fra de to foregående årene og arrangerer ny hoppskole i Knyken. Trønderhopp ønsker velkommen til hoppskole 12.-14. august 2015. Påmeldingen er ferdig og mange barn gleder seg til hopping i Knyken!
Søndag 16. august arrangerer OIL skogsløpet Knyken Rundt for 35. gang. Trimmere kan velge mellom tre løypetrasèer; 2,5 og 10 kilometer. Vi ønsker trimmere og konkurranseløpere velkommen til en fin rundtur i Knykmarka!
Toppidrettsveka satser på å skape tidenes sommerskifest under Toppidrettsveka 2015, som avsluttes med jaktstart i Trondheim lørdag 22. august 2015. Årets utgave av Toppidrettsveka starter i Aure torsdag 20. august. Fredag 21. august kommer verdenseliten for tredje gang til Orkdal og Knyken skisenter. Som i 2014 står skiatlon på programmet.
Petter Northug vant i Knyken i 2014. Kan han gjøre det samme i år, mot en rekke av verdens beste skiløpere? Heidi Weng og Therese Johaug har vært uten mulighet mot Marit Bjørgen i Knyken. Marit Bjørgen skal bli mamma i løpet av året, og går naturlig nok ingen skirenn denne sommeren. Johaug og Weng kommer derimot til Knyken, og med Marit Bjørgen ute blir det spennende å se hvem som tar over "Knykentronen"! Sjekk de sterke startfeltene under Toppidrettsveka 2015 ved å trykke her. I artikkelen ser dere også videoer fra fjorårets skifest i Knyken.
28.-30. august arrangerer Orkanger IF og Byåsen IL Midtnorsk Mesterskap i orientering med to konkurransedager i Knyken og Knykmarka. Gjennom denne helga vil det være fullt belegg på overnattingsplassene i Knyken. VI ønsker arrangørene lykke til med Midtnorsk Mesterskap!
Program:
Fredag - Sprint, Idrettsparken Orkanger kl. 17.30
Lørdag - Langdistanse, Knyken skisenter kl. 11.00
Søndag - Stafetter, Knyken skisenter kl. 10.00
5.-6. september er datoene for årets Knykenleker. Under Knykenlekene arrangeres det renn på sommerføre i disiplinene hopp, kombinert, langrenn og skiskyting. Les mer om Knykenlekene og se artikler fra tidligere år på Knykenlekenes egne sider.
Utover høsten er det planlagt flere treningssamlinger i Knyken. Blant annet skal Sør-Fron og Hedmarkhopp ha hver sin helg i anlegget. Bildet over viser gjengen fra Sør-Fron under et tidligere besøk i Orkdal og Knyken.
Vi ønsker alle velkommen til Knyken skisenter!
Relaterte saker:
20.09.2026
Spleis for ny tråkkemaskin
Knyken Skisenter blir av NSF omtalt som Norges beste helårs...
16.06.2026
Sparebankstiftelsen SMN støtter arbeidet med Perstu
Det siste året har det blitt gjort et stort arbeid...
16.06.2026
Arbeid med asfalt ferdig i Knyken
Arbeidet med standplassen og asfalten i Knyken skisenter nærmer seg fullført.
27.05.2026
Arbeid med asfalt på standplassen i Knyken
Siden Knyken skisenter ble bygd ut i 2012 har det...
20.05.2026
Nye "Hotel Cæsar" tar form
I Knyken skisenter har det over mange år blitt stadig...
08.04.2026
Russen bidrar til kioskdrift i Knyken skisenter
I Knyken skisenter er det stor aktivitet gjennom hele året.
01.04.2026
Innendørs alpinbakke en aprilspøk - jobber videre med snøproduksjon
Denne artikkelen om innendørs alpinbakke i Knyken ble lagt ut 1.
04.03.2026

