Knyken Skisenter > Knykenfolket > Knyken på blå resept i NRK-innslag
Knyken på blå resept i NRK-innslag
12.12.2023
Den frivillige innsatsen som legges ned i Orkdal Idrettslag og Knyken skisenter har blitt kjent over hele Norge, og dugnadsarbeidet har blitt et symbol på frivillighet innenfor idretten. Tirsdag den 14. november var det besøk av et TV-team i Knyken. De ville lage en reportasje om Knyken skisenter og den frivillige innsatsen som blir lagt ned i Knyken. Denne gangen ville de fokusere på bakstedamene, som gjennom mange år har bidratt til millionbeløp for skiavdelingen i Orkdal Idrettslag.
Innslaget om frivilligheten i Knyken skisenter ble sendt i forbindelse med Extra-trekningen tirsdag 12. desember. Du ser innslaget på NRK nett-TV ved å trykke her. I innslaget forteller Magne Fossbakk om utviklingen av nye Knyken skisenter, og "lærlingen" Guri By er en av flere gode representanter for bakstedamene.
Orkdal Idrettslag er stolte av Knykenfolket, bakstedamene og alt det frivillige arbeidet som foregår i idrettslaget vårt. Vi takker alle dugnadsarbeidere, ikke bare i Orkdal IL, men også i alle andre lag og foreninger i Orkland. 
Relaterte saker:
19.10.2025
Høstens siste lygarbord i Knyken
Er du pensjonist, ufør eller bare har tid og lyst...
08.10.2025
VI TRENGER DEG – BLI EN DEL AV DUGNADSGJENGEN I KNYKEN
Bak suksessen til bla Orkdalsmessa, Knyken Live, og alle de...
24.06.2025
Velkommen til lygarbord i Knyken!
Er du pensjonist, ufør eller bare har tid og lyst...
16.11.2024
Skiheisen er ferdig til vinteren
Knykenfolket har utført frivillig arbeid i Knyken nesten daglig de...
01.10.2024
Ga 25000 til barneskitrekket i Knyken
Midtnorsk Opplæring arrangerte i september konferansen Hverdagsboost.
01.09.2024
Knykenfolket bruker sommerferien til å forberede vinteren
Knykenfolket har ikke hatt skikkelig sommerferie de siste 15 årene.
11.12.2023
Reportasje om Knykenfolket på NRK
Den frivillige innsatsen som legges ned i Orkdal Idrettslag og...Knykenfolket utvikler området ved Torstuggu
Ved skileikområdet i Knyken skisenter står det en flott lavvo.
06.06.2023

