Orkdal IL > HOVEDLAG > Prestasjonspokal til Norgescupvinner
Prestasjonspokal til Norgescupvinner
29.04.2014
Tirsdag kveld hadde Orkdal IL hovedlag sitt årsmøte i Knyken skisenter. I tillegg til vanlige årsmøtesaker stod også utdeling av Orkdal IL sin prestasjonspokal på programmet. Årlig vurderer styret i Orkdal Idrettslag hvorvidt idrettslaget har utøvere som gjør seg fortjent til OILs prestasjonspokal. Det er ikke hvert år denne sportslige hedersprisen deles ut. I fjor var det skiskytter Vegard Selvnes som etter en flott debutsesong i juniorklassen fikk pokalen. I 2014 er det en ny skiskytterjunior som får Orkdal ILs prestasjonspokal. Under hovedlagsmøtet kunne en stolt leder i Orkdal Idrettslag Oddbjørn Almli dele ut hedersprisen til Martin Lund.

Martin Lund har hatt en flott sesong som førsteårs junior i 17-årsklassen. Høydepunktet for Martin kom i januar da han vant normalprogrammet under Norgescupen på Voss. Dagen etter seieren fulgte han opp med en knallgod 7. plass på sprinten. Totalt endte Martin Lund som nr 13 i Norgescupen.
Under Norgescupavslutningen på Voss gikk Martin Lund sammen med Vegard Selvnes på et rent juniorlag under senior-NM stafett. De gikk sammen med Ole Andreas Flotten fra Oppdal og Jonas Hårstad fra Rennebu. Den trønderske skiskytterkvartetten gikk Sør-Trøndelag 2 inn til en knallgod 10. plass i herrestafetten. 26 lag stilte til start. Seieren gikk til Sogn og Fjordane med Jarle Midthjell Gjørven, Johan Erik Meland, Håvard Bogetveit og sesongens komet i World Cup-sirkuset Johannes Thingnes Bø. Sogn og Fjordane vant foran Nord Østerdal og Oslo og Akershus.
I februar gikk junior-NM skiskyting på Veldre Sag i Brummundal. Martin Lund og Vegard Selvnes gikk på Sør-Trøndelag sitt lag i stafetten og ble nr 3 i Norgesmesterskapet. Vegard gikk førsteetappe og Martin siste etappe for Sør-Trøndelag. Med på laget hadde de Martin Spjøtvold fra Trondhjems og Anders Sørløkk fra Skaun. Oslo og Akershus vant foran Oppland.
Martin Lund tok skyttertrøya i årets Trøndercup. Han ble nr 2 totalt etter en jevn duell med Sverre D. Aspenes fra Skatval. Når vi i tillegg tar med at Martin ble Midtnorsk mester i Meråker i månedsskiftet januar/februar, er det ingen tvil om at han har hatt en veldig god sesong som skiskytter i Orkdal Idrettslag.
Orkdal Idrettslag gratulerer Martin Lund med en flott sesong og en velfortjent prestasjonspokal. Vi er veldig glade for å ha Martin som aktiv utøver i idrettslaget vårt. I januar ligger alt til rette for at Martin Lund kan gå Norgescup på hjemmebane i Knyken skisenter :)
Relaterte saker:
19.04.2026
Velkommen til Orkdal Idrettslag og Knyken skisenter!
Orkdal Idrettslag driver og utvikler Knyken skisenter, et helårs rekrutteringsanlegg...
20.04.2026
BEIST med sang til Orkdal Idrettslag
I helga ble Knyken hillclimb og Knyken live arrangert i...
13.04.2026
OIL og NMK Orkla med samarbeid
Orkdal Idrettslag og NMK Orkla har inngått et samarbeid om...
30.03.2026
Solem blir ny styreleder i Orkdal Idrettslag
Orkdal Idrettslag har gjennomført sitt årsmøte i 2026.
22.03.2026
Velkommen til årsmøte i Orkdal Idrettslag
Orkdal Idrettslag ønsker velkommen til årsmøte.
18.09.2025
Tangvik ansatt som markeds- og arrangementsansvarlig i OIL
Thea Lovise Tangvik har blitt ansatt som arrangements- og markedsansvarlig...
28.08.2025

