Hjem > Kattem velger Orkdalsbanken Stadion som hjemmearena
Kattem velger Orkdalsbanken Stadion som hjemmearena
04.02.2008
2. september blir det 1.divisjonskamp i fotball på Orkdalsbanken Stadion, Fannremsmoen. Kattems damelag har nemlig skrevet avtale med OIL om å benytte den nye kunstgressbanen på Fannremsmoen som sin hjemmearena. Dermed vil det bli TV-overføringer fra Orkdalsbanken Stadion flere ganger i høst.
Leder i Kattem IL, Olav Bjørnås og leder i OIL Anlegg, Jorodd Asphjell, var i kveld på Fannremsmoen og undertegnet intensjonsavtale om å benytte Orkdalsbanken Stadion som Kattems hjemmebane høstsesongen 2008 samt hele sesongen 2009.
15. februar kommer repreentanter fra Norges Fotballforbund for å ha møter med ledelsen OIL vedrørende godkjenning av stadion for bruk til 1.divisjonsspill.
- Dette blir veldig spennende, sier OIL-leder Magne Fossbakk. - Etter det vi forstår innebærer 1. divisjonsfotball direkteoverføring på TV fra Orkdalsbanken Stadion minimum en kamp pr sesong. I tillegg varsler TV2 økt satsing på kvinnefotball som innebærer reportasjer fra alle kamparenaer for hver serierunde. Dette vil bety mye for kvinnefotball og all annen idrett i regionen vår.
I kunstgressprosjektet har OIL lagt seg på et høyt kvalitetsnivå. Nå ser vi at dette allerede gir resultater.
Relaterte saker:
14.01.2025
Velkommen til Orkdal Idrettslag og Knyken skisenter!
Orkdal Idrettslag driver og utvikler Knyken skisenter, et helårs rekrutteringsanlegg...
30.11.2025
Friluftslivets år - en vellykket Orkdalsmesse
Orkdalsmessa arrangeres av Orkdal Idrettslags skiavdeling.
19.11.2025
Velkommen til Knyken Live 2026!
Knyken Live vender tilbake, større, bedre og villere, i 2026...
18.11.2025
Rekordtidlig åpning av barneskitrekket i Knyken
I løpet av høsten 2023 fikk vi montert nytt skibånd...
18.11.2025
Fine skispor finner du på sporet
Etter en mild høst kom det plutselig mye snø i...
18.11.2025
Oppstart skitreninger 2025/26
Skiutvalget i Orkdal IL ønsker alle velkommen til skisesongen 2025/2026!
15.11.2025
Første snøfall - følg våre webkamera
De siste dagene har vi fått sesongens første snø i...
05.11.2025





