Hjem > Tilbakeblikk skiskyttersesongen 19/20
Tilbakeblikk skiskyttersesongen 19/20
06.04.2020

I disse koronatider, med pause i aktiv idrett, har vi god tid til å ta et tilbakeblikk på sprotslige høydepunkt i sesongen som var.
Det absolutte høydepunktet er sjølsagt Arnt Johan sitt NM-gull i Folldal som er omtalt her.
Et annet er Iver sin pallplass i Norgescupen på Oppdal som kan leses her.
Men så har vi noen hendelser som vi ikke har omtalt tidligere. På HL i Karidalen på Østre Toten 27/2-1/3 hadde OIL hele 5 utøvere og en kretsleder. Olve og Oscar i G16, Magnus i G15, Martine i J16 og Helga i J15. I tillegg var Per Arnfinn kretsleder for Sør-Trøndelag.
På bildet over ser vi Olve, som gjorde det best av våre med 14. plass på normal og 21. plass på sprint, etter jevnt gode prestsjoner begge dager med stabil og fin skyting. Vi nevner også at Martine oppnådde nullerdiplom etter fullt hus på sprinten.
Helga og Martine.
Grete og Merethe på sekunderingspost ute i løypa. HL er stas både for løpere og støtteapparat.
Premieutdeling G16.
For øvrig info om HL se arrangørens side her.
På bakgrunn av prestasjoner på HL og kvalifiseringsrenn tidligere i vinter, så kvalifiserte Olve seg til Young Star i Holmenkollen. Der deltar de 30 beste og forhåndskvalifiserte i hver av klassene G 15-16 og J15-16 i landet. De får konkurrere i Nasjonalanlegget i en fellesstart samme helga som det foregår verdenscup der. Desverre så ble som kjent arrangementet avslyst som alt annet denne senvinteren. Men bare det å kvalifisere seg er en stor prestasjon som vi gratulerer Olve med.
I Trøndercupen sammenlagt fikk Amanda gultrøya i K18 og Helga skytetrøya i J15. For sammenlagtresultater se her.
I skrivende stund er det pause i all organsisert idrett, så også i Knyken. Men det er fortsatt flotte vinterlige forhold i vårt supre anlegg. Og flere av våre løpere er observert med egentrening i anlegget. Så satser vi på at det velkjente viruset har sluppet taket når vinteren har forsvunnet, og vi tar til med sommersesongen i Knyken.
Relaterte saker:

Velkommen til Orkdal Idrettslag og Knyken skisenter!
Orkdal Idrettslag driver og utvikler Knyken skisenter, et helårs rekrutteringsanlegg...
Velkommen til lygarbord i Knyken!
Er du pensjonist, ufør eller bare har tid og lyst...
Velkommen til Knyken Rundt 2025
Vi ønsker alle løpere velkommen til Knyken Rundt 17. august 2025.
Orkdal IL skal arrangere Hovedlandsrenn skiskyting i 2027
Denne uka kom den gledelige meldingen om at hovedlandsrennet i...
Arbeidet med "Hotel Cæsar" er i gang
I Knyken skisenter har det over mange år blitt stadig...Mange besøk i Knyken på sommeren
Sommersesongen er i gang for alvor i Knyken skisenter.
Kjentmannsmerket i Orkdal 2025-2026
Kjentmannsmerket i Orkdal er et prosjekt i regi av trim/friidrett...
Velkommen til Playmakers - fotball for jenter født 2018-2019
UEFA Playmakers er et program for oppstart av fotballaktiviteten med...